Jeden, dwa, trzy- teraz liczysz Ty!

Matematyka nie musi być nudna. Nie musi sprawiać trudności. Na zajęciach nie mamy zeszytów ćwiczeń. Piszemy w zeszytach w kratkę, gramy w różne gry. Korzystam z tablicy multimedialnej i gier internetowych. Każdy temat staram się realizować aktywnie, tak by każdy uczeń pracował na swoim poziomie, w swoim tempie. Inspiracji szukam m.in. w grupie SuperbelfrówMini i na Zamiast Kserówki. 

Galeria zdjęć

Packa na ....osy
Gra matematyczna utrwalająca tabliczkę mnożenia- jeden uczeń odczytuje działanie, pozostali uderzają packą osę z odpowiednim wynikiem.

Ja mam... Kto ma?
Gra matematyczna utrwalająca tabliczkę mnożenia i dzielenie.
Kaboom
Kaboom- każdy uczeń losuje patyczek z działaniem. Jeśli poda prawidłowy wynik, zostawia patyczek przy sobie. Jeśli  wylosuje patyczek z Kaboom, oddaje wszystkie swoje patyczki do koszyczka. 

Dzielenie i mnożenie

Mnożenie i dzielenie z pomocą pianek - układanie zadań, utrwalanie mnożenia, wprowadzenie dzielenia. Praca w parach. 

Tabliczka mnnożenia

Zamiast słupków - mnożenie z kostkami i ulubione pomoce z Printoteki

Układanie zadań z treścią

Gry planszowe

Artykuł - Do czego służą gry?

Matematyczne spinacze
Doskonalenie dodawania i odejmowania. Tym razem wykorzystałam drewniane klamerki. Na kartonikach zapisałam wynik działania, zadaniem dzieci było zapisanie na klamerce działania.

Matematyczna drabinka

Doskonalenie dodawania i odejmowania. Działania i wyniki zapisane na patyczkach od lodów.

Zegary

Obliczenia zegarowe to niełatwy temat.  Dlatego dziś na zajęciach wspomagaliśmy się zegarami, które dzieci wykonały samodzielnie. Zegar wykonaliśmy z papierowych talerzyków. Pomysł zaczerpnęłam ze strony Pinterest

Gry karciane

Gry matematyczne to ulubiona forma nauki dzieciaków. A dla mnie to danie im możliwości do wszechstronnego rozwoju umiejętności matematycznych. Podczas gry dzieci wykonują obliczenia w pamięci, uczą się myślenia logicznego, budują strategie, dostrzegają prawidłowości. To również świetny trening współpracy w parach lub w grupie. Tym razem graliśmy w karty.

Gry matematyczne

Dziś graliśmy w grę Trzy w linii
Zasady - Jeden gracz rzuca trzema kostkami, wybiera tylko dwie z wylosowanych liczb, oraz czy je doda, czy odejmie. Wygrywa ten zawodnik, który jako pierwszy ustawi trzy pionki w linii. 
Skorzystałam z książki Mirosława Dąbrowskiego - Gry Matematyczne

Dodawanie i odejmowanie

Dodawanie o odejmowanie to nie tylko słupki. Dziś skorzystaliśmy z pomocy ze strony Printoteka. Można na niej znaleźć rewelacyjne pomoce edukacyjne. Polecam.

Gry z tablicą multimedialną

Gry na tablicy są uwielbiane przez moich uczniów. Mimo, że wymagają cierpliwości, bo zawsze trzeba czekać na swoją kolejkę. Wszyscy są chętni i nie ma osoby która zrezygnowałaby z możliwości podejścia do tablicy. Raz w tygodniu uczymy się przy użyciu gry Sklep z zabawkami
Dziś zakupy i obliczenia pieniężne.

6 komentarzy:

  1. Dzień dobry,
    Przesłałam link do Pani bloga z przesłaniem: można uczyć bez zeszytów ćwiczeń - rodzicom i nauczycielom! Dziękuję i pozdrawiam
    Małgorzata

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) To w głównej wierze zasługa Superbelfrów. Motywują i inspirują :)

      Usuń
  2. Superowe podejście do matematyki!

    OdpowiedzUsuń
  3. Sylwio Droga! Podaj proszę link do "Sklepu z zabawkami". Pozdrawiam! Kasia

    OdpowiedzUsuń
  4. Sylwio ja też poprosze link do sklepu Justyna D-R

    OdpowiedzUsuń